Máte zájem o adopci? Kontaktujte nás

tel. 606 073 977

e-mail: info@radimkockam.cz

Martina

Předsedkyně spolku, majitelka azylu Radim kočkám, zachránkyně všeho živého na úkor vlastního zdraví. Majitelka pěti zachráněných psů a mnoha koček, které s ní sdílí stůl i lože.

Jarka

Majitelka kočičího hotelu, dočaskářka, zachránkyně koček až na hranu zákona, správkyně spolkových čísel, vydavatelka potvrzení.

Žeňa

Certifikovaná lovkyně, dočaskářka, ochránkyně dětí i zvířat, žena zákona za každých okolností.

Nela

Majitelka depozita, registrovaná lovkyně, neúnavná tvůrkyně dokumentů a tabulek, obětavá astmatická posluha svých i spolkových koček vedena heslem „Vše pro kočky“.

Kdo jsme?

Jsme velké milovnice a obdivovatelky hebkých kožíšků, měkkých tlapek a tajemných očí. Samy doma kočky máme, o další se staráme. Občas jsme pro nějaký útulek či spolek depozitovaly, občas to dělaly samy za sebe.

A protože koček bylo stále víc, vzájemně jsme si pomáhaly a podporovaly se, až je z toho spolek s názvem FeliSter. Proč tento název? Protože v sobě spojuje dvě pro nás velmi důležitá slova. Felis (catus) = kočka, Sterilizace = kastrace. A to je, oč tu běží…

Co děláme?

Pečujeme o bezprizorné kočky, které pochází z kočičích kolonií, nebo jsou opuštěné a nalezené. Na zahradě, na sídlišti, na ulici, v poli či v lese. V útulku, depozitu či dočasce zajistíme vše nezbytné – léčbu, očkování, kastraci. Ale také vykrmení a vymazlení. Když tohle všechno zvládneme, hledáme kočičkám nové, jejich povaze odpovídající, a hlavně milující domovy.

Jak to děláme?

Někdo najde opuštěnou kočku, kocoura nebo kotě a v případě, že se o ně nemůže postarat sám, předá je nám. Někdo jiný ví o lokalitě, kde živoří kočky, množí se, jsou nemocné či umírají, tak nás na to upozorní. Kočky postupně odchytáváme, zajistíme veterinární ošetření či léčbu, kastraci, a těm, co mají šanci na umístění, i očkování. Plaché kočky, které o kontakt s lidmi nestojí, vracíme v případě příznivých podmínek zpět, zajistíme krmení a krmiče. Těm přítulným a vymazleným hledáme domovy.

Kde to děláme?

Víme, že nemůžeme zachránit svět, ale někde začít musíme. Proto nám přijde nejsmysluplnější začít v našem okolí a soustředit se na oblasti, ve kterých bydlíme. Tedy okresy Nymburk, Kolín a Praha-východ. I tak nás čeká práce na mnoho let. O kočičky pečujeme v našich domovech, kde mají pokoje, případně klece (karanténa) s potřebnou výbavou. Sídlo spolku a útulek s názvem „Radim kočkám“ máme v Radimi u Peček, další depozitum u Čelákovic, dočasky v Radimi a u Lysé nad Labem. Zatím… Doufáme, že se k nám přidají stejně smýšlející lidé, kterým se bude líbit, jak to u nás funguje, a společně budeme moci pomáhat více.

Proč to děláme?

Protože nám nejsou lhostejné opuštěné kočky živořící v koloniích v okolí našich bydlišť. Kočky, které mívaly „majitele“, ale ten už je nechce, tak je zanedbává a nakonec vyhodí. Kočky, které měly majitele, ale ten zemřel a z nich se stalo nežádoucí dědictví. Kočky, které se narodily v křoví, v lese nebo díře pod domem, aniž by to tak chtěly. My to také tak nechceme.

Transparentní účet  u Fio banky  -  2502007551/2010